Визначено вимоги до адвокатського запиту

До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії:

  • свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю;
  • ордера або
  • доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової
    допомоги.

Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.

Відповідне роз’яснення затверджено рішенням Ради адвокатів України від 3 липня 2021 року № 53.

Разом із тим адвокат може додатково зазначити доцільність, мету отримання інформації та надати копії документів, які є доречним та необхідним саме у його випадку.

Мотив, мета і доцільність отримання інформації та копій документів шляхом направлення адвокатського запиту може стосуватися питань, з яких клієнт звертався за допомогою до адвоката, що в розумінні статті 22 Закону є адвокатською таємницею, — пояснила Рада адвокатів України.

Щодо вимоги міністра юстиції підтверджувати право на представництво у виконавчому провадженні також витягом з договору про надання правничої допомоги, Рада адвокатів України нагадала про спеціальність і профільність Закону про адвокатуру, який і встановлює вичерпні вимоги до адвокатського запиту.

У частині вимог до підтвердження повноважень адвоката Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» є спеціальним по відношенню до Закону «Про виконавче провадження». До того ж профільний Закон є спеціальним і стосується будь-якого напряму професійної діяльності адвоката.

Рада адвокатів України нагадала про своє попереднє роз’яснення, згідно з яким до адвокатського запиту в ДВС не треба додавати договір про представництво сторони виконавчого провадження.

 

Опубліковано за матеріалами Pravo.ua

https://pravo.ua/vyznacheno-vymohy-do-advokatskoho-zapytu/?fbclid

Поділитися