Уряд затвердив правила формування та перевірки нотаріального документа з QR-кодом

Перевірити оригінальність нотаріально посвідченого документа з електронним ідентифікатором (QR-кодом) в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату, а також отримати його електронну копію можна буде онлайн за допомогою мобільного застосунку Дія.

Відповідну постанову було затверджено під час засідання Уряду, повідомило Міністерство юстиції.

Заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов пояснив, що для цього спочатку нотаріус має сформувати нотаріальний документ з електронним ідентифікатором і завантажити його електронну копію, виготовлену шляхом сканування, з накладенням кваліфікованого електронного підпису, до Єдиної державної електронної системи е-нотаріату. Надалі такий документ можна буде перевірити, використовуючи мобільний застосунок Дія. Для цього заінтересованій стороні, якій необхідно перевірити справжність нотаріального документа, потрібно відсканувати електронний ідентифікатор у режимі реального часу засобами мобільного застосунку Дія.

Перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором, та правила їх обліку в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату затверджуватиме Мін’юст додатково.

Наразі відомо, що на першому етапі з QR-кодом будуть формуватися та перевірятися такі документи:

  • довіреність;

  • договір оренди транспортних засобів;

  • заява, на якій нотаріус засвідчує справжність підпису.

За результатами сканування електронного ідентифікатора відображатиметься інформація щодо відсутності або наявності в Системі е-нотаріату нотаріального документа та таких відомостей про нього:

  • номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

  • тип нотаріального документа;

  • дата вчинення нотаріальної дії;

  • прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) нотаріуса, який вчинив нотаріальну дію;

  • номер свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Додатково, завдяки запровадженню такого сервісу буде забезпечено можливість онлайн перевірити оригінальність тексту нотаріального документа. Для цього особа, щодо якої складено нотаріальний документ, має надати згоду за допомогою застосунку Дія. Цей процес відбувається в один клік, після чого електронна копія нотаріального документа стане доступною для перегляду на мобільному пристрої заінтересованої особи, яка перевіряє документ.

Перевірити нотаріальний документ з електронним ідентифікатором зможуть нотаріуси, органи державної влади, місцевого самоврядування, інші заінтересовані особи.

Перевірка нотаріального документа з електронним ідентифікатором не позбавляє необхідності пред’явлення оригіналу нотаріального документа.

Сервіс розробляється з виконанням вимог збереження нотаріальної таємниці.

Про всі етапи підготовки, тестування та впровадження у обмежену та повну експлуатацію новації проінформують додатково, зазначають у Мін’юсті.

Поділитися