Скільки працівників з нефіксованим робочим часом може працювати в одного роботодавця — Держпраці

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області повідомило, що відповідно до вимог ч.3 ст. 21-1 КЗпП, кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом в одного роботодавця не може перевищувати 10% загальної кількості трудових договорів, стороною яких є цей роботодавець.

У разі перевищення цієї допустимої кількості трудових договорів з нефіксованим робочим часом передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (ст. 265 КЗпП).

При цьому під час дії воєнного стану у разі виконання в повному обсязі та у встановлений строк приписів про усунення порушень, виявлених під час здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю), штрафи, передбачені ст. 265 КЗпП, не застосовуються згідно із Законом № 2136-ІХ.

Також зазначили, що разом з тим посадові особи підприємств, установ та організацій, які винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Поділитися