Рада схвалила рішення про об’єднання Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування

На засіданні 21 вересня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (реєстр. №3663 доопрацьовано до другого читання Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів). Про це повідомило Мінсоцполітики.

Законопроектом передбачається приєднання Фонду соціального страхування України до Пенсійного фонду України з 1 січня 2023 року.

Зазначається, що відповідне рішення:

  • дає змогу зменшити витрати на адміністрування страхових коштів, направивши вивільнені кошти на забезпечення страхових виплат;

  • розширює можливості контролю за цільовим використанням коштів соціального страхування, дозволить забезпечити вчасне виконання зобов’язань щодо здійснення страхових виплат, зокрема, у разі тимчасової втрати працездатності та нещасних випадків на виробництві.

“Можливості інформаційної системи Пенсійного фонду вже дозволили запровадити електронний лікарняний. Подальша цифровізація процесів скоротить строки проходження коштів та дозволить пришвидшити отримання виплат та соціальних послуг в системі соціального страхування”, – йдеться в повідомленні.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова зазначила, що об’єднання адміністративних структур Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України не лише скоротить видатки на їх діяльність, а й підвищить якість та виконання основних завдань, пов’язаних із соціальними виплатами.

«Фонд соціального страхування України здійснював свою діяльність фактично безконтрольно. Держава не мала можливості впливати ні на оперативну діяльність Фонду, ні на стратегічне планування роботи Фонду, не могла здійснювати контроль за використанням коштів громадян в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Водночас держава систематично надавала дотації Фонду, щоб вирівняти його фінансовий стан і забезпечити обов’язки перед страхувальниками. Тільки Пенсійний фонд має 100-відсоткове управління державою. Тож, завдяки сьогоднішньому рішенню парламенту держава встановить контроль за використанням та ефективним управлінням публічних фінансів в інтересах громади», – вказала вона.

Поділитися