НБУ визначив порядок дій банків під час зарахування готівкових коштів на рахунки фізосіб на суму понад 400 тис. грн.

Нацбанк визначив порядок дій банків у разі зарахування готівкових коштів на рахунки фізосіб на суму понад 400 тис. грн та ненадання документів про джерела походження на запит банку. Відповідний порядок застосовуватиметься протягом дії воєнного стану в Україні.

Відповідна постанова Правління Національного банку України від 8 квітня 2022 року № 69 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 23 березня 2022 року № 60» набрала чинності 8 квітня 2022 року та діє протягом дії воєнного стану в Україні.

Зокрема, якщо клієнт не надасть на вимогу банку документи або відомості, необхідні для встановлення джерел походження таких коштів, видаткові операції з цього рахунку будуть обмежені. У такому випадку з коштами на рахунку можна буде здійснювати лише фінансові операції на підтримку Збройних Сил України, із зарахування коштів на рахунки ЗСУ та спеціальний рахунок, відкритий Національним банком, на благодійну допомогу на рахунок Міністерства соціальної політики України, відкритий Національним банком, а також на придбання облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації».

Усі інші заходи вживаються банками відповідно до вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Регулятор ухвалив відповідне рішення на виконання Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану».

Поділитися