Мінекономіки вказало на зміни в особливостях процедур закупівель на період війни

Починаючи із 03.01.2023 року діє постанова КМУ від 30.12.2022 р. № 1495, яка покликана забезпечити публічні закупівелі із застосуванням електронної системи закупівель (далі – ЕСЗ) в умовах стабілізаційних та аварійних відключень електричної енергії на території України, зокрема, рівні умови участі для учасників процедури закупівлі.

На її вимоги звернули увагу в Мінекономіки в листі від 13.01.2023 р. № 3323-04/1723-06.

Із 03.01.2023 року відкриті торги проводять без застосування електронного аукціону навіть у випадку, якщо подані дві і більше тендерні пропозиції. ЕСЗ після закінчення строку для подання тендерних пропозицій, визначеного замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, буде розкривати всю інформацію, зазначену в тендерній пропозиції, у тому числі інформацію про цін /приведену ціну тендерної пропозиції. Оцінка тендерної пропозиції проводиться ЕСЗ автоматично на основі критеріїв і методики оцінки, визначених замовником у тендерній документації, шляхом визначення тендерної пропозиції найбільш економічно вигідною. Тобто, ЕСЗ визначає найбільш економічно вигідною ту тендерну пропозицію, ціна/приведена ціна якої є найнижчою на момент закінчення прийому тендерних пропозицій.

Замовники повинні враховувати, що закупівлі товарів, робіт і послуг, які розпочато до набрання чинності постанови № 1495, завершуються у порядку, визначеному постановою № 1178в редакції, чинній на момент оголошення процедури закупівлі. Тому, при здійсненні відкритих торгів згідно Особливостей після 03.01.2023 року, замовникам необхідно викласти умови тендерної документації з урахуванням змін.

Також Постановою № 1495 внесено зміни до п. 2 Особливостей щодо визначення аномально низької ціни тендерної пропозиції, яка розраховується ЕСЗ на підставі ціни/приведеної ціни найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників процедури закупівлі, та/або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції. Щоб ЕСЗ розрахувала аномально низьку ціну має бути подано дві і більше тендерних пропозицій щодо предмета закупівлі або його частини (лота).

Поділитися