Кабмін цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки та інших технічно складних побутових товарів

Уряд впорядкував і цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки, мобільних телефонів та інших технічно складних побутових товарів.

Відповідну постанову «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів» ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 28 листопада 2023 року, поінформувало Міністерство економіки.

Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді, пояснив, що новим Порядком, серед іншого, передбачено надання гарантійних зобов’язань продавцем (виробником) в електронному вигляді шляхом:

  • забезпечення виробником (продавцем) можливості реєстрації придбаного товару на офіційному вебсайті виробника в установленому ним порядку;

  • надання виробнику (продавцю) права запросити у споживача інформацію про товар для його ідентифікації;

  • надання споживачу доступу до експлуатаційних документів на офіційному вебсайті виробника і можливості завантажувати їх в електронному вигляді протягом строку служби товару.

У Мінекономіки також повідомили, що зменшується навантаження на бізнес за рахунок скасування паперових форм (9 форм), які продавці зобов’язані заповнювати при гарантійному обслуговуванні товару та які створювали підстави для накладання штрафних санкцій Держпродспоживслужбою.

Документом визнано такою, що втратила чинність, урядову постанову від 11.04.2002 № 506 «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових приладів».

Поділитися