Індексація грошових виплат у 2023 році: роз’яснення Держпраці

У Південно-Західному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці роз’яснили питання щодо індексації грошових доходів фізосіб у 2023 році.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 р. № 2710-IX на 2023 рік, зокрема, зупинено дію Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”.

Отже, усі роботодавці отримають послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

При цьому у Держпраці наголосили, що це торкнеться не лише заробітної плати. Положення зазначеного закону стосуються й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують за Законом України “Про індексацію грошових доходів населення”.

Зокрема:

  • пенсії;

  • стипендії;

  • грошове забезпечення;

  • суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування;

  • суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

  • розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Разом з тим, власник або уповноважений ним орган може прийняти рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.

Поділитися