Який валютний курс береться для складанні податкової накладної на експорт товарів

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків пояснило платника ПДВ, як визначати валютний курс для складання податкової накладної на експорт.

Для визначення згідно з п. 187.1 ПКУ дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ при експорті товарів, дата оформлення митної декларації – дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – внесення за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки.

Тож при експорті товарів дата виникнення податкового зобов’язання з ПДВ – дата оформлення митної декларації, яка відображає завершення процедури митного оформлення експортної операції.

На дату виникнення податкового зобов’язання платник ПДВ – експортер складає податкову накладну з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземних валют, який встановлено НБУ у попередній робочий день.

Поділитися