Як перевірити свій кредитний рейтинг: роз’яснення Мін’юсту

Перед тим, як видати кредит, фінансові установи перевіряють кредитну історію потенційного позичальника. Адже саме оцінка кредитної історії є одним із основних факторів під час ухвалення рішення щодо видачі кредиту.

Фахівці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) поінформували, що це можна зробити і самостійно.

Відтак, кредитна історія – це досьє про всі поточні та сплачені кредити позичальника, яке містить інформацію про те, наскільки сумлінно та вчасно погашалась заборгованість. Кредитна історія відображає дисципліну погашення кредитів позичальником і містить інформацію щодо поручительства.

Хто має доступ до кредитної історії?

  • Власник кредитної історії.

  • Установи, які мають відповідну згоду від власника.

В Україні зареєстровані сім бюро кредитних історій, з яких активними учасниками ринку нині є п’ять: ПрАТ “Перше всеукраїнське бюро кредитних історій”, ТОВ “Бюро кредитних історій “Українське кредитне бюро”, ТОВ “Українське бюро кредитних історій”, ПрАТ “Міжнародне бюро кредитних історій” і ТОВ “Онлайн бюро кредитних історій”.

За законодавством один раз упродовж календарного року записи щодо власних кредитів можна отримати безкоштовно. Усі подальші звернення впродовж року будуть платними.

Ще можна під’єднати SMS-інформування та бути в курсі будь-яких подій щодо кредитної історії. Ця послуга допомагає запобігти випадковим простроченням, захиститись від шахрайства та перевірок кредитної історії без вашої згоди, але вона є платною.

Таким чином можна виявити і факт шахрайства.

Якщо виявилося, що хтось оформив на ваше ім’я кредит, потрібно звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів.

Поділитися