Електронний суд: Мінцифри працює над оновленою концепцією

Міністерство цифрової трансформації зазначає, що оновлення електронного суду дасть змогу громадянам подавати позови, отримувати документи та розглядати справи онлайн у зручний час, а суддям – не друкувати стоси паперів, проводити засідання у форматі відеоконференцій та економити час.

Основа цифровізації судової сфери – Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС).

У Мінцифри розповіли, що разом з партнерами долучилися до розробки системи та провели ІТ-аудит. Виявили, що треба оновити для більш ефективної роботи е-Суду. Зараз триває функціональний аудит, після якого планується запустити оновлені сервіси для громадян.

Завдяки трансформації електронного суду українці зможуть:

  • звертатися до суду онлайн у зручний час 24/7;

  • отримувати судові рішення в електронній формі;

  • подавати докази;

  • сплачувати штрафи, вносити та повертати судові збори та застави;

  • подавати процесуальні документи та повідомляти про події;

  • ознайомлюватися з матеріалами електронної судової справи;

  • переглядати відкриті дані та реєстри;

  • аналізувати судову практику й ефективність роботи судів.

Зараз в е-Суді вже доступні електронний кабінет, можливість відеоконференцій та документообігу онлайн.

Частина сервісів для громадян будуть доступні в окремому е-кабінеті, а частина – у Дії, розповіли в міністерстві. Нині Мінцифри працює над поданням електронного виконавчого документа по судовій справі до Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) для виконання судового рішення. Наприклад, щоб стягнути аліменти з боржника, не треба буде шукати адресу підходящої служби та ходити до суду. Громадяни надсилатимуть та отримуватимуть документ автоматично, а сповіщення про всі кроки справи надходитимуть у Дії.

Зазначається, що судові сповіщення, судові рішення та судові штрафи вже є в Дії.

У Мінцифри наголосили, що е-Суд – важлива частина Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки. Його впровадження дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та зробити судову сферу більш прозорою й ефективною.

Поділитися