Діє порядок сплати рекламодавцями штрафів за порушення вимог до реклами вакансій

Кабмін затвердив Порядок сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону України “Про рекламу” щодо реклами послуг із працевлаштування.

Відповідна урядова постанова від 5 серпня 2022 року № 863 набрала чинності 10 серпня.

Порядок визначає процедуру сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог статті 24-1 Закону “Про рекламу” (далі – Закон) щодо реклами послуг із працевлаштування.

Штраф сплачується на підставі розпорядчого документа (розпорядження, постанови) Держпраці про накладення штрафів за порушення вимог статті 24-1 Закону щодо реклами послуг із працевлаштування, прийнятого на підставі акта перевірки (далі – розпорядчий документ).

Рекламодавці сплачують штраф у державний бюджет за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців на рахунки, відкриті в органах Казначейства.

Штраф сплачується в 15-денний строк з дня вручення або отримання поштою (рекомендованим листом) розпорядчого документа.

У разі несплати рекламодавцем накладеного на нього штрафу протягом 15-ти календарних днів з дня вручення або отримання поштою (рекомендованим листом) розпорядчого документа, якщо такий розпорядчий документ не був оскаржений до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку і залишений в силі, сума штрафу стягується в судовому порядку.

Органи Казначейства за запитом Держпраці інформують Держпраці про суми штрафів, що надійшли до державного бюджету.

Держпраці та її територіальні органи ведуть облік справ про порушення вимог статті 24-1 Закону щодо реклами послуг із працевлаштування, розпорядчих документів, прийнятих за результатами розгляду таких справ, та відомостей про сплачені штрафи.

Рекламодавець має право звернутися до Держпраці або до суду щодо оскарження розпорядчого документа.

Поділитися