Чи включається в дохід юрособи-єдинника третьої групи отриманий грант від нерезидента

Не включаються до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи суми коштів у вигляді гранту з бюджетів або державних цільових фондів (у тому числі в межах державних або місцевих програм) за умови їх цільового використання.

Сума коштів у вигляді гранту, отримана юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи з інших джерел, зокрема від нерезидента, включається до доходу платника єдиного податку.

Нагадаємо, що до складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема:

– суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм (пп. 4 пп. 292.11 ПКУ);

– суми коштів та вартість майна, отриманих платником податку – юридичною особою у вигляді бюджетного гранту, за умови його цільового використання (абз. 2 пп. 12 пп. 292.11 ПКУ).

У разі нецільового використання наданого бюджетного гранту платник податку – юридична особа зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму єдиного податку за ставкою, передбаченою п. 293.5 ПКУ (абз. 2 пп. 12 пп. 292.11 ПКУ).

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 108.01.02 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Поділитися