Агентства з працевлаштування українців за кордоном не братимуть гроші з претендентів: Закон прийнято

20 березня Верховна Рада ухвалила Закон (проєкт № 2365) «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон».

«Цим законом ми скасовуємо ліцензування з посередництва у працевлаштуванні за кордон та встановлюємо адміністративну відповідальність за надання таких послуг без включення до Переліку суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордон, або за отримання плати з громадян за надання таких послуг», – пояснила ініціатор документа, голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Агентства з працевлаштування українців за кордоном не братимуть гроші з претендентів. Усі витрати бере на себе роботодавець, який шукає людину собі для роботи.

Також, за документом, стежити за діяльністю посередників у працевлаштуванні за кордоном буде Державна служба України з питань праці.

Отже, компанія має право надавати послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном після його включення до Переліку суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, та в межах укладених зовнішньоекономічних договорів. Цей Перелік веде Міністерство економіки та є відкритим для всіх.

Окрім того, ухвалений документ передбачає, що компанія – посередник з пошуку роботи має певні обов’язки. Серед них – надати громадянину до виїзду для працевлаштування за кордоном:

  • інформацію у письмовій формі про права та гарантії, які йому надаються за трудовим договором (контрактом);

  • контактні дані консульських установ України у державі перебування;

  • проєкт трудового договору (контракту), завірений іноземним роботодавцем.

Також важливо:

  • вести облік громадян, які за його посередництва працевлаштовані за кордоном;

  • безоплатно надавати громадянам інформацію та консультації про переваги легального працевлаштування за кордоном тощо;

  • подавати до Міністерства економіки звітність про здійснення діяльності з надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном;

  • повідомляти Мінекономіки про зміну даних, зазначених у Переліку суб’єктів господарювання;

  • у разі укладення нового або декількох зовнішньоекономічних договорів (контрактів) впродовж місяця подавати відомості про них.

Поділитися