Адвокати АО «АДВОС» успішно захистили інтереси клієнта у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду, завершивши судовий спір, що тривав два роки

У серпні 2019 року позивач звернувся до Господарського суду Сумської області з позовом до АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш» про стягнення заборгованості в сумі 972 000,00 грн. та визнання договору діючим. У свою чергу, АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш» звернулось з зустрічним позовом про стягнення з позивача у справі 5 135 000,00 грн. заборгованості.

Справа розглядалась судами неодноразово, у тому числі Верховним Судом у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду, який постановою від 02.10.2020 направив справу на новий розгляд.

Проте і під час нового розгляду справи, господарські суди різних інстанцій не були одностайними у вирішенні даного спору.

Так, господарський суд Сумської області, з урахуванням правової позиції об`єднаної палати Касаційного господарського суду, у задоволенні первісного позову відмовив, а зустрічний позов АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш» задовольнив повністю. У свою чергу, Північний апеляційний господарський суд у своїй постанові дійшов протилежного висновку, у зв’язку з чим рішення суду першої інстанції скасував.

Не погодившись із вказаним рішенням суду апеляційної інстанції, АО «АДВОС» в інтересах АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш» підготовлена та направлена касаційна скарга. При цьому, з огляду на складність справи та переконливість правової позиції, сформованої адвокатами АО «АДВОС» в касаційній скарзі, позивач був змушений звернутися з пропозицією урегулювання даного спору шляхом укладення мирової угоди.

Завдяки професійним діям та правильно обраній стратегії під час проведення переговорів, виходячи з пріоритету інтересів свого клієнта, адвокати АО «АДВОС» досягли успішного вирішення справи шляхом укладення сторонами та затвердження Верховним Судом мирової угоди.

Над проектом працювали старший партнер Гланц В.Н., старший партнер Жеба Д.М. та керуючий партнер Кисіль А.В.

Вітаємо адвокатів з успішним завершенням справи!

Поділитися